2D Animasyon

Başlıca animasyon türlerinden biridir.
Animasyon filmler, çizgi filmler, pazarlama videoları ve dahası…

Etkinlik Tanıtımı

"İki boyutlu animasyon" anlamına gelen 2D animasyonlardaki bütün karakter ve objeler sadece genişlik ve yükseklik değerlerine sahiptir.

2D animasyonları; pazarlama ve tanıtım amaçlı videolar, reklam filmleri, eğitici filmler, oyunlar ve çizgi filmler gibi birçok içerik türünde başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Günümüzde 2D animasyonlar oldukça gelişmiş bilgisayar programları kullanılarak oluşturulur. 2D animasyon yapımı sürecinde ön prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon olmak üzere üç temel aşama vardır.

Hazırlık aşaması olan ön prodüksiyonda; müşteriden alınan brief (bilgilendirme) doğrultusunda senaryo yazılması, storyboard oluşturulması, renk paletlerinin belirlenmesi, karakter tasarımları, arka planların seçimi ve ses kayıtları gibi işlemler bulunur. Tasarımın hayata geçirildiği aşama olan prodüksiyonda ise renklendirme, boyama, animasyon karelerinin ve sahnelerinin oluşturulması, ses efektlerinin eklenmesi ve montaj gibi işlemler gerçekleştirilir. Post prodüksiyon aşamasında hazırlanan animasyonun etkileyiciliği test edilir ve son dokunuşlar yapılarak ilgili bilgisayar programlarından nihai çıktılar alınır.


2D Animasyon Video


Markanızı kolay bir şekilde ifade etmenin yolu olan 2D animasyon video, hareket eden nesneler ve karakterlerle zenginleştiği için izleyicilerle daha güçlü bir bağlantı kurmayı sağlıyor. Profesyonel anlamda üretilen 2D animasyon video, ürünleri ve hizmetleri görsel olarak göstermek ve açıklamak için firmanızın pazarlama stratejisine katkıda bulunuyor. Özellikle fikirlerinizi müşterilere açıklarken daha anlaşılır olmaya yardım eden 2D animasyon video, dijital ortamda fikirlere hayat vermenin en kolay yolu olarak görülüyor. Markaların müşterileri ile kolay iletişim kurmasını sağlayan 2D animasyon videolar, karmaşık istatistikleri basit grafikler ile anlatmaya imkan tanıyor. 2D animasyon videonun tüm arama motoru sonuçlarında, Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn gibi sosyal platformlarda kolayca görülebilir olması da değerini katlıyor.


2D Animasyon Film


2D animasyon film, ölçeklenebilirliği be dağıtımı kolay olan vektör tabanlı animasyonu temsil ediyor. Özellikle marka bilinci oluşturma, ürün ve hizmet tanıtımında yaygın olarak kullanılan 2D animasyon film, çok daha kısa sürede maksimum etki yaratacak tasarımlara imkan veriyor. Canlı aksiyon videoları ile kıyaslandığında 2D animasyon filmin güncellenmesi çok daha kolay olduğu için 2D animasyon film, daha uzun raf ömrüne sahip oluyor. 2 boyutlu bir uzayda tasarlanan 2D animasyonlar, baskı ve web tabanlı malzemelere kolayca uyarlanarak grafik tasarım öğelerine hızlı bir biçimde dönüştürülebiliyor. Bu sayede tutarlılığı ile ön plana çıkan 2D animasyon film tasarımı, marka bilinirliğini güçlendiren görsel varlıklar olarak pazarlamaya katkı sağlıyor.

Örnek videolar

Müşterilerimiz için hazırladığımız projeleri keşfedin...

Blog

Her hafta video içerik geliştirme ile ilgili yeni yazılar ve video pazarlaması ile ilgili öngörüleri blog sayfamızda paylaşıyoruz.

2023 Yılı “Video Pazarlama” Trendleri
2023 Yılı “Video Pazarlama” Trendleri

Dijital pazarlama uzmanları, video içerik ortamının 2023 yılında %12’lik bir oranda büyüyeceğini öngörüyor.

DETAYLAR
3 Boyutlu Mimari Modelleme İle Marka Konut Projesi Tanıtımı
3 Boyutlu Mimari Modelleme İle Marka Konut Projesi Tanıtımı

Konut projesi tanıtımı, bir inşaat şirketinin ya da gayrimenkul yatırımcısının, yaptığı yeni bir konut projesini tanıtmak için kullandığı bir açıklama veya promosyon olabilir.

DETAYLAR
Tüm Blog Yazıları
ARA
TEKLİF AL