Doğru Dijital Stratejinin Temeli: Video İçerik

Canlı yayın, animasyon, anlık ya da planlı… Hangi formatta olursa olsun, video içerik, dijital dünyayı hakimiyeti altına aldı. Ve dev markalar, dijital stratejilerinde video içeriğin gücünden ilham alıyor.

Hepimizin bildiği gibi içerik pazarlaması, tüketicinin satın alma yolculuğunun tüm aşamalarında büyük bir değer olarak değerlendiriliyor. ,

Güçlü bir içerik dili olarak video tasarımının dijital stratejideki önemine gelin birlikte bir göz atalım.

#1. Video İçerik, İnternetin Geleceği

Dev şirketlerin gerçekleştirdiği analizler, 2019 yılı itibariyle video içeriğin tüm dünyadaki internet trafiğinin %80’ini oluşturacağını söylüyor. Teknoloji devleri, video içerik mucizesinden gerçek anlamda şüphe duymuyor. Özellikle son dönemlerin popüler paylaşım şekli olan hikayelerin Facebook, Instagram ve Snapchat ile kitleleri harekete geçirmesi bunun ilk göstergesi.

Dikkat ederseniz, video içerik her formatta genişliyor: Canlı video, uzun soluklu animasyonlar ya da hızlı tüketilen hikaye videoları… Etkileşim için yeni yollar açan video türleri, elbette dijital pazarlama için yeni umutlar doğuruyor.

#2. Videolar: Basit & Hızlı İletişim Araçları

Açıklanması zor, oldukça karmaşık ürün ya da hizmetleri kullanıcıya tanıtmanın en basit ve en hızlı yolu; elbette video içerikler. İyi tasarlanmış bir video kurgusu, hedef kitleniz ile basit iletişim kurmanın ne kadar kolay olabileceğini gösterir.

Bu durum, günümüzde oldukça önemli bir nokta. Çünkü birey olarak aynı anda pek çok uyarıcıya maruz kalıyoruz.

"Dolayısıyla ortalama dikkat aralığımızın giderek düştüğü bu günlerde, basit ve etkili iletişim yolları, amaca ulaşmak için harika olacaktır."

Artık kullanıcı olarak internet ortamında sindirimi kolay, hızlı iletişim biçimleriyle aktarılan bilgiye ihtiyaç duyuyoruz. Aksi takdirde, ilgimiz çok kısa süre içinde yok oluyor. Tüm bunları dikkate alarak tasarlanacak ilgi çekici bir video, markanız için büyük bir varlık inşa edecektir.

#3. Video İçerik Çok Yönlüdür

Müşteri yolculuğunun her aşamasında video içerik kullanabilirsiniz. Yalnızca satın alma süreçlerini pekiştirmek için değil, kullanıcılarınızın farkındalığını arttırmak, karar verme sürecini tetiklemek ve problem çözümü için video içerik tasarımı güçlü bir seçenek. Öncelikle hangi noktalara odaklanmanız gerekir bir bakalım:

Farkındalık Aşaması: Akıllıca tasarlanmış bir video, eğitim içeriği aracılığıyla web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenize yardımcı olur.
Dikkat Çekme Aşaması: Ziyaretçileri, potansiyel müşterilere dönüştürüp ürünleriniz hakkında bilgilendiren video içerikler, etkili bir pazarlama stratejisidir.
Karar Aşaması: Mesajı güçlü olan bu videolar, potansiyel müşterileri sadık müşterilere dönüştürmek için güven oluşturmaya yardım eder.

#4. Video İçerik Mobil Dostudur

Hepimiz biliyoruz ki; videoların mobil formatlara uyum sağlama yeteneği çok yüksek. Mobil dostu oluşuyla videolar, pazarlamanın büyük bir bölümünü fethetmiş durumda.

Özellikle son yıllarda mobil iletişim, İnternet davranışlarımızın birincil büyüme alanı olarak gösteriliyor. Siz de pazarlama hareketlerinizi planlarken video içeriğin potansiyelini dikkate alın.

"Dijital iletişim stratejinizi video içerik ile nasıl yükseltebileceğinizi derinlemesine öğrenmek isterseniz Videomax‘ın profesyonel ekibiyle iletişim kurabilirsiniz."

Video içeriğin büyüleyici dünyası ile tanışmak için acele edin...

Blog

Her hafta video içerik geliştirme ile ilgili yeni yazılar ve video pazarlaması ile ilgili öngörüleri blog sayfamızda paylaşıyoruz.

2023 Yılı “Video Pazarlama” Trendleri
2023 Yılı “Video Pazarlama” Trendleri

Dijital pazarlama uzmanları, video içerik ortamının 2023 yılında %12’lik bir oranda büyüyeceğini öngörüyor.

DETAYLAR
3 Boyutlu Mimari Modelleme İle Marka Konut Projesi Tanıtımı
3 Boyutlu Mimari Modelleme İle Marka Konut Projesi Tanıtımı

Konut projesi tanıtımı, bir inşaat şirketinin ya da gayrimenkul yatırımcısının, yaptığı yeni bir konut projesini tanıtmak için kullandığı bir açıklama veya promosyon olabilir.

DETAYLAR
Tüm Blog Yazıları
Teklif Al

Müşterilerinizi etkileyecek, sizi keyifle anlatacak video çözümlerimizle tanışmanız için sabırsızlanıyoruz.Bu formu doldurarak harika bir çözüm ortaklığının ilk adımını şimdi yaşayabilirsin. Hazırsan başlayalım o zaman.

HEMEN TEKLİF AL
Bize ulaşın

Bize söylemek istediklerinizi duymaktan ve işiniz için ihtiyacınız olan
çözümleri sunmaktan mutluluk duyuyoruz

iletişim formu
İsim Soyisim
E-Posta Adresiniz
Telefon
Mesajınız
ARA
TEKLİF AL