Tanıtım Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Markalar için tanıtım filmi mühim bir iletişim aracı. Elbette her marka, ürün ve hizmetlerini daha büyük bir kitleye göstermek ister. İşte olay burada başlıyor: Tanıtım filminiz aslında sizin için değil, hedef kitleniz için tasarlanıyor.

Dolayısıyla bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Tanıtım filmi hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazımızda keşfedebilirsiniz.

Tanıtım Filmi İle Hedef Kim?

Günümüzde ciddi bir bilgi yükü mevcut ve insanlar fiziksel ve dijital dünyada bu yükün altında boğulmuş durumda. Dolayısıyla görmek isteyecekleri son şey, başka bir sıkıcı reklam.

"Bu nedenle etkili bir tanıtım filmi, farklı bir noktadan olayı ele alıyor: İzleyiciler… Evet, evet yanlış duymadınız. Her ne kadar marka için gözükse de aslında öncelik izleyicilerindir."
Başarılı bir tanıtım filmi için izlemeniz gereken temel düzen şu şekildedir:
Hedef kitlenizin gerçek problemi nedir?
Sizin markanız bu problemi nasıl çözebilir?
Kitleniz rakipleriniz yerine neden sizi tercih ediyor?

1.Giriş | “Ne?”

Tanıtım filmi senaryosunu oluşturmadan önce kitlenizi iyice tanımalısınız. Seslenmek istediğiniz izleyicilerin cinsiyeti ne? Yaşam tarzı ne? Milliyeti, yaş aralığı, kişiliği, zevkleri, hassasiyetleri…vb. ne? Tüm bu sorular sizi ürün ve hizmetinizle çözmeyi vaat ettiğiniz o temel probleme götürecektir.

Videomax İpucu: Hitap edeceğiniz kitleyi tüm ayrıntılarıyla düşünmek, hikayenizde bir alıcı prototipi canlandırmanızı sağlar. Böylece tanıtım filminde kurgulayacağınız karakterle tek bir kişiye yoğunlaştırılmış kapsamlı bi gösterim yapabilirsiniz. Bu genellikle, tanıtım videonuzun ana karakteri haline gelir.

2.Gelişme | “Nasıl?”

İkinci aşamada ürün ya da hizmetinizin müşteri problemini nasıl çözebileceğini açıklamalısınız. Bunu yaparken karmaşık bir dil kullanmaktan kaçının. Detaylarda boğulmayın. Yalnızca problemdeki ciddi noktalara odaklanarak tanıtım filminizde bunları vurgulayın.

Bu şekilde düşündüğünüzde yaklaşımınız oldukça basit olacak.

3.Sonuç | “Neden?”

Ve geldik tanıtım filminizin en çok satan bölümüne. Sonuç aşaması, ürün ya da hizmetin özelliklerini ve büyüsünü bütün ihtişamıyla gösterebileceğiniz bölümdür. Tabi ki bu anı aceleye getirmeyin. İzleyicilerin odaklarını kaybetmeden nasıl yapmanız gerektiğine bir bakalım:

Bu şekilde düşündüğünüzde yaklaşımınız oldukça basit olacak.

Çözüm: Ürününüz ya da hizmetiniz hakkında yalnızca alıcıları ilgilendiren kadar bilgi sunmak. Ortada bir problem var ve siz tanıtım filminde yalnızca hedef kitlenizin sorununa çözüm bulacak bilgiyi vermelisiniz.

Başka bir deyişle, ayrıntılara fazla takılmayın. Yalnızca insanların markanıza güven duyacağı bilgileri paylaşın.

Kurumsal tanıtım filmi tasarımı için Videomax‘ın profesyonel ekibi her daim hizmetinizde.

Blog

Her hafta video içerik geliştirme ile ilgili yeni yazılar ve video pazarlaması ile ilgili öngörüleri blog sayfamızda paylaşıyoruz.

2021 Video Pazarlama Trendleri
2021 Video Pazarlama Trendleri

Bir pazarlama aracı olarak video içeriğin büyümesi, kullanımı ve etkisi günden güne gelişmeye devam ediyor. Video pazarlama trendlerini öngörmek açısından hem pazarlamacıların deneyimleri hem de izleyicilerin görüşleri önem kazanıyor.

DETAYLAR
E-Ticaret ve  Ürün Tanıtımlarında 2d ve 3d Animasyon Çözümleri
E-Ticaret ve Ürün Tanıtımlarında 2d ve 3d Animasyon Çözümleri

En popüler pazarlama araçlarından biri olan video animasyon, markalar için akıllı pazarlama dünyasının kapılarını aralıyor. Video tabanlı sunumlar ürünleri benzersiz ve etkili bir şekilde sergilemeyi olanaklı hale getiriyor.

DETAYLAR
Tüm Blog Yazıları
Teklif Al

Müşterilerinizi etkileyecek, sizi keyifle anlatacak video çözümlerimizle tanışmanız için sabırsızlanıyoruz.Bu formu doldurarak harika bir çözüm ortaklığının ilk adımını şimdi yaşayabilirsin. Hazırsan başlayalım o zaman.

HEMEN TEKLİF AL
Bize ulaşın

Bize söylemek istediklerinizi duymaktan ve işiniz için ihtiyacınız olan
çözümleri sunmaktan mutluluk duyuyoruz

iletişim formu
İsim Soyisim
E-Posta Adresiniz
Telefon
Mesajınız